Maraton: Kecmanović posle preokreta i pet setova eliminisao Holanđanina!
Miomir Kecmanović, Foto: EPA/Tim Ireland

london

Bespoštedna borba sa srećnim krajem

Objavljeno: 21:31h

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo Vimbldona, pošto je večeras posle pet setova pobedio Holanđanina Talona Grikspora rezultatom 3:2 (4:6, 7(9):6(7), 1:6, 6:2, 6:3).

Kecmanović, 52. teniser sveta, do pobede nad 27. igračem na ATP listi je stigao posle dva sata i 54 minuta.

U drugom gemu prvog seta Kecmanović je prvi stigao do brejka, ali je Holanđanin brejkovima u trećem i sedmom gemu stigao do preokreta i prednosti u setovima.

Oba igrača su u drugom setu bila sigurna na svom servisu i pobednik se odlučivao u taj-brejku u kom je posle velike borbe slavio Kecmanović sa 9:7.

Grikspor je u trećem setu bio ubedljiv, prepustio samo jedan gem Kecmanoviću, i brejkovima u drugom i šestom gemu ponovo stigao do prednosti.

U četvrtom gemu četvrtog seta Kecmanović je oduzeo servis Griksporu, a potom u osmom gemu iskoristio prvu setl loptu na servis Holanđanina i ponovo stigao do izjednačenja.

U odlučujućem petom, setu do osmog gema nije bilo brejkova, kada je Kecmanović oduzeo servis Holanđaninu, a u narednom gemu iskoristio prvu meč loptu i plasirao se u drugo kolo.

U drugom kolu, Kecmanović će igrati protiv boljeg iz duela dva Italijana, Janika Sinera i Matea Beretinija.